آیا آقایان واقعا به مراقبت از پوست اهمیت می‌دهند؟

آیا آقایان واقعا به مراقبت از پوست اهمیت می‌دهند؟

بازار محصولات آرایشی آقایان رشد فراوانی داشته است. امروزه خیلی از آقایان دیگر معتقد نیستند مراقبت از پوست و مو فقط برای خانم‌هاست.

تحقیقات نشان می‌دهند که ناراحتی‌ها و اختلالات پوستی می‌توانند بر تصور انسان از خود، روابط او با دیگران و عملکردش در کار و زندگی تأثیر منفی بگذارند. اما هرگز برای شروع مراقبت از پوست دیر نیست.

طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه کارلستاد (Karlstad University) انجام شده است، آقایان، در طیف سنی ۱۵ تا ۴۵ سال، به ظاهر و بهداشت توجه می‌کنند و به‌دنبال ایده‌های مختلف مراقبت از ظاهرشان هستند. مردان محصولات مراقبت از پوست را خریداری می‌کنند، چون به‌دنبال راهی برای حل مشکلات پوستی، و در عین حال تقویت اعتماد به نفس هستند.

تلاش برای حل مشکلات پوستی هیچ تأثیری که نداشته باشد، حداقل باعث می‌شود کمی از این مشکلات را برطرف و اعتمادبه‌نفس‌تان را تقویت کنید.

خانم‌ها مدت‌هاست که عادت به مراقبت از پوست دارند و برای آغاز روز، یا کم کردن تنش‌ها در شب، از این محصولات استفاده می‌کنند. آقایان هم باید این مسیر را دنبال کنند.

حتی یک رژیم ساده هم می‌تواند راهی برای سلامتی باشد. اگر هنوز هم فکر می‌کنید عادات مراقبت از پوست بی‌معنی و پوچ هستند، به خاطر داشته باشید که تلاش ما در مراقبت از پوست‌مان، تمرینی برای دوست داشتن خودمان است. دوست داشتن خود، با رفتار و توجه ما در قبال دیگران هم در ارتباط است، پس اگر با پوست خود مهربان باشید، چیزهای بسیار دیگری را هم به دست می‌آورید.

منبع : healthline

ارتباط با ما

تهران، بلوار نلسون ماندلا،
کوچه عاطفی شرقی، پلاک ۳۳

۲۲۰۵۶۸۴۱-۲(۲۱)۹۸+

با ما همراه باشید