چرا باید از افترشیو استفاده کنیم؟

چرا باید از افترشیو استفاده کنیم؟

استفاده از افترشیو شاید منحصر به استفاده صورت آقایان به نظر آید، اما بهتر است بدانیم که شکایت از التهابات و خشکی های پس از اصلاح در تمامی نواحی بدن و در تمامی افراد احساس می شود. که در ادامه این مطلب از داروخانه اینترنتی مثبت سبز بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اهمیت استفاده از افترشیو

یکی از اصول نظافت برای خانم ها و آقایان تمیز نگه داشتن بدن است. به همین دلیل سعی می کنند موی زائدی روی پوستشان نباشد. به همین دلیل شیو کردن از ملزومات زندگی افراد به حساب می آید. اصلاح موی صورت بخصوص در آقایان، کاری منظم و همیشگی است و هر کس هم برای انجام دادن آن شیوه و روشی خاص دارد.

انواع پوست

همان طور که در مورد هر یک از محصولات پوستی می توان گفت، شناخت دقیق نوع پوست می تواند کمک شایانی در حفظ سلامت پوست داشته باشد. پوست همه ما بر اساس ساختار و تراکم غدد چربی به چهار دسته اصلی خشک، چرب، نرمال و مختلط تقسیم می شود. افرادی که پوست های چرب، نرمال و حتی مختلط دارند، کمتر می توانند از محصولاتی چون افترشیوها دست بکشند. عطر خوش، ساختار سبک و حس خوشایند پس از استفاده، باعث شده است تا افراد بخصوص آقایان از طرفداران پر و پا قرص این محصول باشند.

ضرورت استفاده از افترشیو

افترشیوها در تمامی انواع خود محصولی پرفروش در بازارهای جهانی به حساب می آیند. چرا که همان طور که گفته شد ضرورت شیو صورت در میان افراد زیاد است. همچنین شیو باعث می شود که یک سطح از لایه رویی پوست جدا شده و پوست توان دفاعی کمتری برای مقابله با ناملایمات داشته باشد. به همین دلیل انواع ناملایمات پوست چون خشکی، سوزش، خارش، جوش و… بر روی پوست پدیدار می شوند.

انواع افترشیوها

افترشیو ها در مدل های مختلفی از جمله اسپری، ژل، انواع لوسیون ‌ها، محصولات پمادی، محصولات التیام‌بخش، محصولات بر پایه الکل یا شیر موجودند.

برای آنکه قابلیت ترمیم کنندگی، نرمی و لطافت پوست را پس از هر بار استفاده احساس کنید،بهتر است به مواد تشکیل دهنده افترشیوها دقت نمایید.افترشیوها غالبا جهت ضدعفونی کردن دارای الکل می باشند در نتیجه اگر شما دارای پوست خشک یا حساسی هستید، توصیه می شود از نوع بدون الکل این محصولات بهره ببرید.

نحوه صحیح استفاده از افترشیو

غالبا زمانی که افترشیو به صورت زده شود با تحریک حساسیت، باعث سوزش می شود؛ اما با دنبال کردن مراحل زیر می توانید این سوزش را به حداقل برسانید:

  • صورت را بعد از اصلاح با آب سرد بشویید. (این کار باعث بسته شدن منافذ پوست می گردد.)
  • صورت را خیس نگهداشته و افترشیو را روی دست بریزید.
  • به مدت ۱-۲ ثانیه دست ها را بهم مالش دهید.
  • دست ها را به مدت ۵ ثانیه باز نگه دارید. (این کار باعث می شود تا قسمت زیادی از الکل افترشیو تبخیر شود.)
  • دست ها را با حرکات رو به پایین به صورت و گونه بزنید.
  • نکات اصولی ماساژ صورت را رعایت کنید تا از بروز چین و چروک نیز پیشگیری کرده باشید.

چند نکته مهم

  • هرگز از صابون برای اصلاح صورتتان استفاده نکنید. صابون ها باعث خشک شدن بیش از حد پوست می شوند.
  • اگر آرایشگر صورت شما را اصلاح می کند، حتما وسایل مخصوص خود را به آرایشگاه ببرید.
  • ابدا عطر و ادکلن را جایگزین افترشیو نکنید. بروز التهابات و سرخی پوست و در نتیجه خشکی و چین و چروک بر روی پوست، از عواقب استفاده از ادکلن به جای افترشیو است.

منبع : مثبت سبز

ارتباط با ما

تهران، بلوار نلسون ماندلا،
کوچه عاطفی شرقی، پلاک ۳۳

۲۲۰۵۶۸۴۱-۲(۲۱)۹۸+

با ما همراه باشید